Ocena niedrogich odkurzaczy dla domu: przegląd najlepszych modeli, cechy, wskazówki dotyczące wyboru, recenzje producentów

W ciągu ostatnich kilku dekad rynek urządzeń gospodarstwa domowego przeżywał rozkwit. Producenci zaczęli oferować klientom coraz szerszą gamę urządzeń. Ale największych.. W inżynierii nastąpił postęp w dziedzinie elektroniki. Dlatego przy wyborze jakiegokolwiek urządzenia, w tym przeznaczonego do ułatwienia pracy w gospodarstwie domowym, kupujący muszą rozwiązać trudny problem, wybierając jedną z najbardziej odpowiednich opcji dla niezbędnego urządzenia. Dotyczy to również tak przydatnych i niezbędnych w codziennym życiu urządzeń jak odkurzacze, które obecnie uważane są za najwierniejszych pomocników człowieka w walce o czystość.

Hoovers w witrynie sklepowej

Wybór najlepszego modelu jest w większości przypadków ograniczony możliwościami finansowymi konsumenta. Ale chcesz tylko uzyskać gwarantowane doskonałe rezultaty czyszczenia, niezależnie od kwoty, jaką wydasz. Aby zakup nie rozczarował właścicieli, warto zobaczyć ranking niedrogich odkurzaczy i ocenić ich główne cechy użytkowe.

Klasyfikacja

Jeszcze do całkiem niedawna odkurzacze były dostępne w ograniczonych ilościach. Ponadto modele dostępne w sprzedaży były często zbyt nieporęczne, hałaśliwe i często powodowały wyciek kurzu. Jednak konsument nie miał wyboru. Ludzie musieli kupić takie modele i używać ich.

Dziś sytuacja zmieniła się diametralnie. Urządzenia przeznaczone do sprzątania w domu, produkowane w tak szerokim zakresie, że są nawet podzielone na kilka grup, z których każda obejmuje jednostki, które mają pewne wspólne cechy. Wśród nich:

 1. z torbą. Producenci od lat oferują takie modele. Ich zadaniem jest sprzątanie domu na sucho. Cząsteczki kurzu w tych urządzeniach są zbierane w worku na kurz znajdującym się wewnątrz. Te odkurzacze działają na prostej zasadzie. Zasysają powietrze, które następnie jest zasysane przez worek na kurz. To właśnie tam osadzają się zanieczyszczenia. Powietrze jest następnie dalej wypierane i oczyszczane przez specjalny filtr i trafia do pomieszczenia. Odkurzacze z workiem na kurz nie są złe, a także stanowią niedrogą opcję. Jednak rodziny z dziećmi i alergicy muszą zachować ostrożność podczas korzystania z takich urządzeń.
 2. Bez torby. zasada działania Ten typ odkurzacza jest podobny do poprzednich urządzeń. Główną różnicą jest plastikowy pojemnik, który zastępuje torbę. Urządzenia te nadają się tylko do odkurzania na sucho. Typowym odkurzaczem bezworkowym jest odkurzacz cyklonowy. Urządzenia te są tak zaprojektowane, że ich silnik generuje siłę odśrodkową. Jego pojawienie się powoduje, że odpady rozpoczynają swój spiralny ruch. W tym czasie jego cząsteczki osadzają się na dnie pojemnika, gdzie stopniowo się gromadzą.
 3. Mycie . Te odkurzacze mają dwa zbiorniki. Jeden jest przeznaczony do czystej wody, a drugi do brudnej. Urządzenie najpierw rozpyla wilgoć. Pobiera się go z czystego pojemnika, który czasem jest wypełniony środkami czyszczącymi. Wilgoć jest następnie zbierana z powierzchni i przesyłana do drugiej miski.
 4. Odkurzacze robotów. Urządzenia te są stosunkowo nowe, a już zyskały popularność wśród konsumentów. Robot odkurzacz może być używany do czyszczenia domu zarówno na sucho, jak i na mokro. Praca takiego urządzenia odbywa się autonomicznie, głównie na gładkich i płaskich powierzchniach.

Oprócz powyższych czterech grup, odkurzacze mogą być pionowe, przenośne, kombinowane, budowlane itp. д. Jednak na podstawie jego podstawowa funkcjonalność, każda z nich mieści się w opisanej powyżej klasyfikacji.

Główne cechy

wybór odkurzacza uwaga jest nie tylko niezbędny dla rodzaju jego pracy. Jest jeszcze sporo innych cech, które wpływają na wydajność odpylacza.

kobieta odkurzająca dywan

Należą do nich:

 1. Power. W paszporcie jest podany w dwóch na raz. Ten pobór mocy, jak również ssanie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to drugie. W końcu to on ma największy wpływ na koszt urządzenia. Dla tych właścicieli, którzy nie mają zwierząt w domu, a dywany z długim runa nie są rozmieszczone, to wystarczy próżni na 250-350 watów. Po prostu nie ma sensu przepłacać za urządzenie o większej pojemności. Jeśli wymagany jest cięższy odkurzacz, warto wybrać modele o mocy 350 W lub więcej z karty katalogowej.
 2. Objętość operacyjna. Ten szczegół jest również ważny. Odkurzacze, które są zbyt głośne, emitując 80 dB lub więcej, są niewygodne nie tylko dla osoby, która czyści, ale dla wszystkich innych w domu, jak również. A to może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Najlepszym wyborem jest urządzenie o poziomie hałasu pomiędzy 60 a 75 decybelami.
 3. system filtracji. Te rodziny, które mają małe dzieci lub alergików powinny kupić odkurzacz, w którym filtracja zanieczyszczonego powietrza odbywa się za pomocą wody. Urządzenia te nie tylko doskonale usuwają drobne cząsteczki kurzu, ale także nawilżają pomieszczenie. Jeśli jednak nie masz takiego w domu, przed zakupem możesz rozważyć niedrogi odkurzacz z workiem, filtrem cyklonowym lub pojemnikiem.
 4. Wymiary. Wielkość odkurzacza zależy od powierzchni pomieszczenia. Na przykład w mniejszych domach przestrzeń jest na wagę złota do przechowywania Urządzenie niewygodne, a praca z nim, gdy brakuje miejsca, będzie bardzo niewygodna. Mały odkurzacz może nie poradzić sobie z dużym domem. Dlatego właściciele będą musieli znaleźć opcję, która będzie dla nich odpowiednia. Odkurzacze poniżej 5 kg kupuje się zwykle do odkurzania na sucho i do małych pomieszczeń. Urządzenia, które ważą od 5 do 10 kg są uważane za urządzenia pełnowymiarowe. Cięższe modele mają większą masę i są w stanie wykonać znaczną ilość pracy.
 5. Akcesoria. Zapoznając się z rankingiem dobrych i niedrogich odkurzaczy do domu, należy zapoznać się z dostępnością ich głowic. Po zapoznaniu się z konfiguracją urządzenia, każdy kupujący powinien wyciągnąć wnioski na temat przydatności poszczególnych części w życiu codziennym. W końcu preferowany jest model z najpopularniejszymi przystawkami do odkurzacza.
 6. Długość przewodu. Jeśli przewód jest zbyt krótki, sprzątanie z odkurzaczem zamieni się w ciągłe poszukiwanie gniazdka elektrycznego w pobliżu urządzenia. to jest najlepsze Jeśli długość przewodu będzie w zakresie 5-7 metrów. To byłby najlepszy wybór.
 7. wygląd. Tworząc to kryterium, producenci włożyli wiele pracy. Oferują swoim klientom odkurzacze wszelkiego rodzaju wzory i kolory. Dzięki temu mogą oni wybrać urządzenie, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym konsumentom.
 8. Koszt. Jest to zazwyczaj decydujące kryterium przy zakupie odkurzacza. Konsumenci wiedzą przecież, że wygórowana cena nie zawsze jest gwarancją zakupu dobrego produktu. A wiele osób po prostu nie chce przepłacać.

Do wyboru najbardziej wiarygodny i model budżetowy, rozważ ranking niedrogich odkurzaczy, które mają świetną równowagę między rozsądną ceną a dobrą jakością. Urządzenia te, sądząc po recenzjach konsumentów, nie zawsze są produkowane przez dobrze rozreklamowane firmy. Niektóre mało znane firmy oferują czasem dobry produkt na rynku.

Bez torby

Oto ranking tanich odkurzaczy, które są zaprojektowane z pojemnikiem. Większość z tych modeli jest zaprojektowana z filtrem cyklonowym.

Największym plusem takich odkurzaczy jest możliwość dokładnego czyszczenia, brak konieczności ciągłego kupowania materiałów eksploatacyjnych oraz stosunkowo niskie ceny.

Samsung SC4520 (WH)

Rozpoczyna nasz ranking najlepszych tanich odkurzaczy bez worka, cenowo ustawiony jest w przedziale 4,7 tys. RUB. Ten kompaktowy odkurzacz z pojemnikiem w konstrukcji wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Opinie użytkowników twierdzą, że są oni zadowoleni z funkcjonalności tego modelu. Moc ssąca urządzenia wynosi 350 W. Długość przewodu elektrycznego - 6 m. Urządzenie jest dostępne z przystawkami. Przeznaczony jest do małych mieszkań. W końcu jego pojemność zbiornika na kurz wynosi 1,3 litra. Hałas emitowany przez urządzenie wynosi 80 dB.

Wielu klientów wybiera ten odkurzacz, ponieważ jest on produkowany przez zaufaną markę, która dostarcza swoje urządzenia do wielu krajów na całym świecie. Główne zalety tego modelu to stosunkowo niska cena, duża siła ssania, trwałość i ergonomia. Z wad wyróżnia się tylko niewielka ilość pojemnika na kurz, a także fakt, że czasami urządzenie wpuszcza trochę kurzu z powrotem do powietrza w pomieszczeniu.

Midea VCS43C2

Kontynuuje nasz ranking niedrogich odkurzaczy bez worka bardzo kompaktowy i jasny model, przeznaczony do czyszczenia na sucho, którego cena mieści się w granicach 5,7 tys. ruble. Producent podaje moc ssania takiego urządzenia jako 400 W. Przewód zasilający ma długość 5 metrów. Worek na kurz ma pojemność 3 litrów. Z opinii klientów wynika, że odkurzacz pięknie oczyszcza powietrze i ma rozmiar, który najlepiej sprawdzi się w małym mieszkaniu. Jest uważany za dość mocny w zakresie odkurzaczy bezworkowych. Pojemnik na kurz jest łatwy do wyjęcia i higienicznie opróżniony, zgodnie z raportami klientów. Odkurzacz jest lekki 4,5 kg. Nawet dziecko czy delikatna dziewczynka bez problemu sobie z nim poradzi. Model wygląda dość nowocześnie dzięki ciekawemu połączeniu kolorów.

Odkurzacz Midea VCS43C2

Wyposażony jest w dysze, które są przeznaczone do szerokiego zakresu zastosowań. Z tym odkurzaczem łatwo wyczyścić trudno dostępne miejsca, a także drewniane podłogi, sierść zwierząt domowych na meblach tapicerowanych i odkurzyć najtrudniej dostępne miejsca. Poziom hałasu maszyny wynosi 75 dB. Przewód - 5 m. Te odkurzacze są produkowane w Chinach.

LG VK76A02NTL

Kolejnym krokiem w rankingu niedrogich odkurzaczy z pojemnikiem jest model, którego cena wynosi 6 tysięcy rubli. Przewód ma długość 5 m. Ruble. Przyjazna dla budżetu, stylowa i ekonomiczna pralnia chemiczna. Można go również znaleźć w rankingu niedrogich mocnych odkurzaczy, gdyż moc ssąca tego modelu wynosi 380W. Użytkownicy zauważają, że urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki długiej teleskopowej rączce. Jest to szczegół, który rekompensuje niewielką długość sznurka. Poziom hałasu urządzenia wzrasta do 78 dB. Jego waga wynosi 5 kg. Jest on wyposażony w dodatkowe załączniki.

Z torbą

Rozważmy dalej ocenę niedrogich odkurzaczy z materiałową torbą wielokrotnego użytku lub papierową torbą jednorazową. W tym urządzeniu znajduje się worek, w którym odkurzany jest kurz. Te odkurzacze są popularne wśród konsumentów ze względu na ich niski koszt i dobrą wydajność. Są one przeznaczone wyłącznie do odkurzania na sucho i wymagają czyszczenia worka z tkaniny przynajmniej raz na 1-1,5 tygodnia. Instalacja worków jednorazowych jest łatwiejsza, ponieważ po zapełnieniu są one po prostu wyrzucane. Ta opcja jest jednak bardziej kosztowna.

Scarlett SC-VC80B02

Czy ten odkurzacz jest w rankingu najlepszych tanich urządzeń, przeznaczonych do sprzątania kurzu, ze względu na swoją niską cenę, która wynosi 4,4 tys. RUB., i dobre opinie użytkowników, którzy są zadowoleni z zakupu. Urządzenie posiada klasyczny design, kompaktową obudowę i szeroką funkcjonalność. Posiada dwa filtry antystatyczne chroniące silnik przed zanieczyszczeniami. Łatwa obsługa dzięki wskaźnikowi poziomu napełnienia. Odkurzacz jest dość mocny. Jego wydajność jest na poziomie 350W. Pojemnik na kurz ma pojemność 2,5 litra. Poziom głośności 85 dB, gdy urządzenie jest włączone. Wśród wad użytkownicy podkreślają obecność nie dość wygodnych dysz.

Samsung SC5251

Ten model kontynuuje ranking najlepszych niedrogich odkurzaczy z workiem na kurz. Koszt takiego urządzenia mieści się w przedziale 5,3k. pocierać. Użytkownicy twierdzą, że długa, elastyczna rura teleskopowa sprawia, że urządzenie jest łatwe w użyciu. Wydajny odkurzacz ssanie - 410 W. W razie potrzeby można ją łatwo zmienić za pomocą specjalnego regulatora. Przewód - 6 m, worek na śmieci - 2,5 l. Z wad użytkownicy zwracają uwagę na wysoki poziom hałasu urządzenia podczas pracy, który osiąga poziom 84dB.

Odkurzacz Samsung SC5251

Producent oferuje cztery przystawki w zestawie z odkurzaczem. Dodatkowo urządzenie posiada uniwersalny worek, który w razie potrzeby można łatwo wymienić.

Philips FC8454 PowerLife

Ten model, który jest na kolejnym etapie rankingu niedrogich odkurzaczy dla domu, nazwany przez użytkowników jednym z najlepszych w swojej kategorii. Posiadając pojemny pojemnik na kurz (3 litry), takie urządzenie waży niewiele, bo tylko 4,2 kg. Posiada wygodną tubę, materiał dla czyli aluminium. W urządzeniu znajduje się regulacja mocy, która przy maksymalnej wartości wynosi 350 W. Posiada również zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika. Długość przewodu - 6 m. W zestawie znajdują się dodatkowe dysze, z których jedna przeznaczona jest do parkietu.

W cenie około 10 tysięcy za model. Rouble. Ma doskonałą jakość. Użytkownicy komentują kompaktowy rozmiar odkurzacza i określają go jako głośny.

Z filtrem wodnym

Kontynuujmy rozważania na temat rankingu niedrogich odkurzaczy dla domu, z którymi staje się możliwe jakościowe czyszczenie domu. Są to urządzenia wyposażone w filtr wodny i są najczęściej preferowane przez użytkowników cierpiących na alergie. I o ile w dawnych czasach takie urządzenia były bardzo drogie, o tyle dziś prawie każdy producent oferuje niedrogi odkurzacz z tą funkcją. Modele te utrzymują cały kurz i brud z dala od syfonu, dzięki czemu nie wycieka on z powrotem do pomieszczenia.

SUPRA VCS-2086

Ten model rozpoczyna nasz ranking niedrogich odkurzaczy z filtrem Aqua. Mimo swojej ceny, która w granicach 5,6 tys. pocierać., Urządzenie stanowi znaczną pomoc przy czyszczeniu. W swoim zestawie producent przewidział specjalną turboszczotkę, doskonale radzi sobie z zabrudzeniami. Model wyposażony jest w multifiltr, czyli oprócz filtra wodnego jest również filtr HEPA. Moc ssania odkurzacza wynosi 380 W. Jego przewód ma długość 5 m. Poziom hałasu jest niski i osiąga 75dB. Maszyna dużo waży. Jego waga wynosi 85,8 kg.

VITEK VT-1833

Ten model jest jednym z najlepszych cenowo odkurzaczy wyposażonych w filtr aqua. Urządzenie posiada siedmiostopniowy system filtracji. Wraz z pięcioma wysokiej jakości przystawkami i ergonomiczną konstrukcją zbiera dobre recenzje od klientów. Dość mocny 400W, stosunkowo cichy (75dB), o dużej pojemności worka na kurz 3,5L i wadze 7,3kg. Jego cena zaczyna się od 9 tys. RUB.

Odkurzacz Vitec VT-1833

Z wad użytkownicy zwracają uwagę na niewielką długość przewodu zasilającego i niezadowalającą pracę urządzenia na powierzchniach o długim runie.

SVC 1748 Shivaki

Kolejnym najniżej wycenionym modelem w rankingu jest odkurzacz wyceniony na około 7,8 tys. rubli. RUB. Użytkownicy twierdzą, że jest to doskonały i stylowy pomocnik domowy o niskim poziomie hałasu wynoszącym zaledwie 68dB. Urządzenie jest dość mocne (410 W) i ma wysokiej jakości rurę teleskopową. Jego konstrukcja zawiera lampkę kontrolną. Z jego pomocą użytkownik może łatwo sprawdzić, czy zbiornik jest pełny. Waga odkurzacza 7,5 kg. W zestawie znajdują się 4 dysze.

Pozytywne cechy tych urządzeń to trwałość, łatwa pielęgnacja i niewielkie rozmiary. Wśród wad - problem ze znalezieniem filtra zastępczego.

Odkurzacze robotów

Obecnie takie urządzenia stają się coraz bardziej popularne i cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku sprzętu AGD. Nabywców przyciąga jego autonomia i oryginalność. Niemniej jednak, takie urządzenia są nadal niedoskonałe, a przede wszystkim są przeznaczone jako uzupełnienie wysokiej jakości czyszczenia.

BBK BV3521

Ten model otwiera nasz ranking niedrogich odkurzaczy bezprzewodowych. Urządzenie jest wspaniałym pomocnikiem w całym domu, co pozwala na zakup znacznie ułatwiają sprzątanie pomieszczeń. Jego cena oscyluje w granicach 9 tysięcy. pocierać. Pracując w trybie autonomicznym, urządzenie może pracować do 90 minut.

Odkurzacz robotyczny BBK

Jednak gdy ładunek jest na wyczerpaniu, odkurzacz sam wysyła się do stacji ładowania, a następnie wznawia sprzątanie. Urządzenie to posiada filtr cyklonowy i pojemność worka na kurz 0,35 l. Hałas jaki emituje podczas pracy to tylko 65dB. Urządzenie można obsługiwać za pomocą pilota, ale nie można tego zrobić za pomocą smartfona. Odkurzacz ten można również zaliczyć do rankingu niedrogich odkurzaczy mokrych, ponieważ oprócz odkurzania na sucho, wykonuje on również czyszczenie na mokro.

Polaris PVOR 1012U

Następny w rankingu niedrogich odkurzaczy robotów jest to kompaktowe, okrągłe urządzenie. Jego koszt to nawet 8 tysięcy euro. RUB. Urządzenie wyposażone jest w czujniki ultradźwiękowe i podczerwone, które pozwalają mu wykrywać przeszkody, budować trajektorię ruchu i uwzględniać różnice wysokości. Producent oprócz filtra cyklonowego wyposażył odkurzacz w filtr HEPA.

Urządzenie nie jest głośne. Jego maksymalna głośność wynosi 60 dB. Pojemnik na kurz, który jest dość łatwy w czyszczeniu, ma pojemność 0,3 litra. Praca w trybie offline przez 100 minut przy użyciu różnych programów.

Z wad odkurzacza kupujący zwracają uwagę na brak wskaźnika ładowania i trudność pracy w pomieszczeniu z dużą ilością mebli.

Clever and Clean 004 M-Senes

Następny w rankingu niedrogich robotów-odkurzaczy jest model, którego koszt to 7,8 tys. worków. pocierać. To mini urządzenie przeznaczone jest do sprzątania małych pomieszczeń, ponieważ pojemnik na kurz takiego urządzenia - tylko 0,15 litra. Praca w trybie offline tego odkurzacza trwa do 40 minut. Jego niewielki rozmiar pozwala na czyszczenie miejsc, w których większe odkurzacze nie są w stanie tego zrobić.

Odkurzacze pionowe

Nie zawsze wygodnie jest korzystać z kłopotliwego urządzenia, za każdym razem wyjmując je z szafy i ponownie wkładając. Dlatego wielu użytkowników pozostawia dobre opinie o odkurzaczach pionowych, popularnie zwanych elektrycznymi. Te kompaktowe i lekkie urządzenia nie nadają się do ogólnego sprzątania, ale jednocześnie pozwalają szybko usunąć nie ciężkie zabrudzenia i posprzątać. Oto szybki przewodnik po najlepszych wybrańcach tanich odkurzaczy kijowych.

BBK BV2526

Ten model, wyposażony w najwyższej klasy funkcje, rozpoczyna nasz ranking niedrogich odkurzaczy pionowych. Koszt urządzenia to około 4,4 tys. RUB. Zasilany akumulatorem o mocy wystarczającej do czyszczenia przez 25 minut. Waga tego odkurzacza to 2,8 kg. Posiada pojemnik na kurz o pojemności 0,75 l. Regulacja mocy na uchwycie urządzenia. Główna szczotka turbo posiada podświetlenie LED, które można spotkać tylko w modelach z wyższej półki. Użytkownicy twierdzą, że uchwyt tego odkurzacza jest składany, dzięki czemu zajmuje bardzo mało miejsca w mieszkaniu. W pakiecie z modelem znajdują się dysze do pęknięć i mebli tapicerowanych.

Kitfort KT-510

Ten model kosztuje 8,1 tys. ruble . Na drugim miejscu w rankingu niedrogich odkurzaczy pionowych. Urządzenie jest zasilane wyłącznie z sieci elektrycznej. Jego główną różnicą jest waga, która wynosi zaledwie 1,5 kg. Mimo to urządzenie posiada jeden z najbardziej imponujących pojemników na kurz o pojemności 1,2 litra. Czyszczenie filtra Hoovera jest konieczne po każdym większym czyszczeniu. Tylko wtedy będzie miał niezwykłą siłę ssania, pięknie szorując nawet najtwardsze dywany.

Odkurzacz Kitfort KT-510

Główna szczotka na urządzeniu nie obraca się. Nie posiada również przełącznika do przełączania na twardą powierzchnię. Użytkownicy zauważyli również, że odkurzacz jest głośniejszy na podłogach laminowanych lub płytkach.

Koparki budowlane

Każdy remont generuje wiele śmieci. Aby ją wyczyścić, profesjonaliści kupują odkurzacz budowlany. Z ich pomocą nawet największe pomieszczenia można posprzątać szybko i bez wysiłku. Rozważ mały ranking niedrogich odkurzaczy budowlanych.

Pierwsza Austria 5545-3

W oparciu o opinie, ten odkurzacz budowlany ma doskonały stosunek jakości do ceny. Kosztuje 6 tys. RUB. Urządzenie posiada wbudowany odkurzacz-robota filtr do Filtr dokładny, który znacznie poprawia jakość czyszczenia. Moc - 2,2 kW, długość przewodu - 5 m. Urządzenie jest wyposażone w rurę teleskopową i jest dostarczane z trzema dyszami. 6-litrowy filtr Aqua Filter może znacznie zmniejszyć ilość kurzu, który gromadzi się podczas sprzątania.

Bort BSS-1220-Pro

Jest to dobry odkurzacz budowlany o mocy 1250W. Jego cena wynosi około 5 tys. Rouble. Worek próżniowy - 20 l.

Nadaje się nie tylko do odkurzania na sucho, ale również na mokro. Dostarczany jest z 2 dyszami do podłogi i do szczelin. Długość kabla zasilającego - 4m.

Artykuły na ten temat